Kuchyně - plánování

PLÁNUJETE NOVOU KUCHYŇ ?

A nevíte si rady. Zde uvádíme několik dispozičních řešení kuchyní a jejich pro a proti. Každé řešení je limitované prostorem, ve kterém bude kuchyň umístěna.

Při vytváření projektu kuchyně je nutné brát ohled také na elektroinstalaci a vodoinstalaci a možnost jejich úprav v rámci projektu.

Měli byste brát ohled také na dostatek prostoru pro pohyb v kuchyni. V kuchyni se nejčastěji pohybujete mezi lednicí, dřezem a varným centrem. Mezi těmito místy je dobré si představit trojúhelník. Čím vzdálenější jsou tato místa, tím více se při vaření naběháte. A proto je dobré myslet dopředu a přizpůsobit tomu i řešení Vaší kuchyně.

Pokud si nevíte s plánováním kuchyně rady, navštivte naše kuchyňské studio, kde Vám poradíme a společně vymyslíme nejlepší variantu.

Co si připravit pro návrh

Pokud jste se rozhodli, že si u nás necháte vytvořit nezávaznou nabídku je potřeba připravit si půdorys místnosti a zjistit míry z následujícího seznamu.

   • rozměr místnosti
   • zaměření oken a dveří (výška parapetů apod.)
   • zakreslit stávající vodoinstalace, elektroinstalace a vzduchotechniky
   • zakreslit radiátory, popřípadě trubky a jiná vedení

ROVNÁ LINKA

Klasická paneláková kuchyň. Problémem při tomto uspořádání je nedostatek prostoru. V malé kuchyni je nedostatek pracovního prostoru a u dlouhé kuchyně se zase hodně naběháte. Pokud je to možné, je lepší zvolit jinou variantu.Kuchyň - rovná linka

 

 

 


 

PROTILINKA

Tímto řešením se dá elegantně vyřešit problém rovné kuchyně. Úskalím tohoto řešení je šířka uličky mezi dvěmi stranami kuchyně. Minimální šířka uličky je 90cm, jinak by byl pohyb v kuchyni velmi nepohodlný, ideálně 120cm pokud to prostor dovoluje. Je vodné umístit alespoň jedno místo z trojúhelníku na protější stranu.Kuchyň -protilinka

 

 


 

KUCHYNĚ DO "L"

Velmi oblíbené řešení ve většině kuchyní. Pokud je však jedna strana příliš dlouhá, platí zde to co u rovné kuchyně, dlouhá dráha mezi jednotlivými místy. Elegantním řešením je zde umístění mycího centra do rohu kuchyně.Kuchyně do L

 

 


 

KUCHYNĚ DO "U"

Další zalomení kuchyně na další stranu a tím pádem získání většího prostoru. Zase platí pravidlo, že moc velké rozměry jsou na obtíž. Mezera mezi jednotlivými stranami by měla být minimálně 140cm, aby se po kuchyni mohlo pohybovat více členů vaší domácnosti. Dalším zalomením získáme stranu, kterou lze oddělit prostor od kuchyně a využít tuto stranu třeba jako bar.Kuchyně do U

 

 

KUCHYNĚ S OSTRŮVKEM

Máte velký prostor? Moc široký na "L" i "U" ? Pak je nejvhodnějším řešením kuchyňský ostrůvek. Můžeme na něj umístit varné centrum, mycí centrum nebo jen pracovní plochu. Na ostrůvek lze napojit i sezení s možností stolování, pokud je dostatek prostoru.
Kuchyně s ostrůvkem

 


 

  TRENDY 2018.pdf

NÁVRHY VE 3D ZDARMA !

GRAFICKÝ NÁVRH KUCHYNĚ + KALKULACE ZDARMA !

NÁVRH 3D

AKČNÍ NABÍDKA BOSCH ČR !

NĚMECKÉ SPOTŘEBIČE BOSCH, OBJEDNANÉ KE KUCHYNI, ZA NEJLEPŠÍ CENY !

www.bosch-home.com/cz

AKČNÍ NABÍDKA BOSCH 2019_2.pdf

 

AKČNÍ NABÍDKA SIEMENS ČR !

NĚMECKÉ SPOTŘEBIČE SIEMENS, OBJEDNANÉ KE KUCHYNI, ZA NEJLEPŠÍ CENY !

www.siemens-home.cz

AKČNÍ NABÍDKA SIEMENS 2019_3.pdf


studio_left.jpg

H&E Interiér, s.r.o.

Husova 497/72
370 05 České Budějovice
Tel.: 385 310 003
Mobil: 774 837 190

Spol.zapsána v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl C, vložka 13451

Kde nás najdete
kuchyne@haeinterier.cz

Otevírací doba:

po - čt 9:30 - 11:30 a 13:30 - 17:00 hod.

pá 9:30 - 11:30 a 13:30 - 16:00 hod.

V PŘÍPADĚ NEPŘÍTOMNOSTI

VOLAT NA tel. 774837190

 

studio_foot-2.png